Tournaments2017 BCAPL NATIONAL CHAMPIONSHIPS


2017 BCAPL NATIONAL CHAMPIONSHIPS
DivisionMatchFirstLastTeamTableStart TimeRegionLeagueResultBracketMatches
GSD L2-12 Larry West West/Toda Michigan 1024 65
GSD L2-8 Lee Brett Brett/Perez-Martell Ohio 1352 65
GSD L2-12 Jody Toda West/Toda Ohio 1024 65
GSD L3-17 Edie Dean Dean/Dean Ohio 184 25
GSD L3-17 Douglas Dean Dean/Dean Ohio 184 25
GSD L4-10 Eric Lervold Lervold/Hernandez Arizona 526 13
GSD L4-10 Priscilla Hernandez Lervold/Hernandez Arizona 526 13
GSD L2-26 Eric Beeler Beeler/Green Arizona 24 65
GSD L2-26 Rayna Green Beeler/Green Arizona 24 65
GSD L2-37 Leandrea Gaff Halter/Gaff Arizona 10 49
GSD L2-37 John Halter Halter/Gaff Arizona 10 49
GSD L3-3 Bryan Wilson Wilson/Hurst Arizona 975 33
GSD L3-3 Peg Hurst Wilson/Hurst Arizona 975 33
GSD L3-13 Johnny Dearmore Dearmore/Schmitt Arizona 24 33
GSD L3-13 Lois Schmitt Dearmore/Schmitt Arizona 24 33
GSD L4-7 Bill Vander Weyst Vander Weyst/Miller Arizona 526 17
GSD L4-7 Sara Miller Vander Weyst/Miller Arizona 526 17
GSD L3-6 Sam Lenschow Lenschow /Derezinski Arizona 526 33
GSD L3-6 Jessica Derezinski Lenschow /Derezinski Arizona 526 33
GSD L2-35 Kathryn Christiansen Vogelsberg/Christiansen Arizona 24 49
GSD L2-35 Scott Vogelsberg Vogelsberg/Christiansen Arizona 24 49
GSD L2-46 Gavin Douglas Douglas/Harrison New South Wales (NSW) 1290 49
GSD L2-46 Kate Harrison Douglas/Harrison New South Wales (NSW) 1290 49
GSD W9-1 Vinnie Calabrese Calabrese/Tohme New South Wales (NSW) 1290 1
GSD W9-1 Joey Tohme Calabrese/Tohme New South Wales (NSW) 1290 1
GSD L3-14 Linda Asleson King/Asleson Montana 379 33
GSD L3-14 Seth King King/Asleson Montana 379 33
GSD L3-15 Sky Cristadora Cristadora/Cristadora Montana 379 33
GSD L3-15 Macy Cristadora Cristadora/Cristadora Montana 379 33
GSD L3-10 Mohammad Hereimi Hereimi/Hays Alaska 125 33
GSD L3-10 Kayleen Hays Hereimi/Hays Alaska 125 33
GSD L6-3 Evon Peter Peter/Dorn Alaska 20 4
GSD L6-3 Lindsey Dorn Peter/Dorn Alaska 20 4
GSD L2-40 Tom Kitka Kitka/Martin Alaska 176 49
GSD L2-40 Sam Martin Kitka/Martin Alaska 176 49
GSD L2-47 Darren Moen Moen/Fullerton North Dakota 1097 49
GSD L1-2 Richard Martin Martin/Martin North Dakota 1097 97
GSD L1-2 Karen Martin Martin/Martin North Dakota 1097 97
GSD L2-44 John Sheldon III Sheldon III/James Pennsylvania 1230 49
GSD L2-44 Aubrey James Sheldon III/James Pennsylvania 1230 49
GSD L2-2 Richard Nace Jr Nace Jr/Nace Pennsylvania 483 65
GSD L2-2 Kelly Nace Nace Jr/Nace Pennsylvania 483 65
GSD L5-3 Marty Jones Jones/Payne Texas 621 9
GSD L5-3 Angie Payne Jones/Payne Texas 621 9
GSD L3-5 Jeff West West/West Texas 406 33
GSD L3-5 Krystal West West/West Texas 406 33
GSD L3-18 Natalie Mans Carlin/Mans Texas 406 25
GSD L3-18 Danny Carlin Carlin/Mans Texas 406 25
GSD L4-5 Teresa Garland Sanchez/Garland Texas 1273 17
GSD L4-5 Carlos Sanchez Sanchez/Garland Texas 1273 17
GSD L2-8 Veronica Perez-Martell Brett/Perez-Martell Texas 1352 65
GSD L3-4 Karol Hughes Hughes/Hughes Texas 406 33
GSD L3-4 Ricky Hughes Hughes/Hughes Texas 406 33
GSD L3-19 Barbara Wisdom Salinas/Wisdom Texas 1040 25
GSD L3-19 Martin Salinas Salinas/Wisdom Texas 1040 25
GSD L2-45 Robyn Petrosino Reyes/Petrosino Texas 49
GSD L2-45 David Reyes Reyes/Petrosino Texas 49
GSD L6-2 Corey Flud Flud/Casper Texas 5
GSD L6-2 Ricki Casper Flud/Casper Texas 5
GSD L2-25 Yvonne Asher Smith/Asher Texas 406 65
GSD L2-25 Floyd Smith Smith/Asher Texas 406 65
GSD L2-15 Lana Kopsie Kopsie/Kopsie Texas 1377 65
GSD L2-15 Mark Kopsie Kopsie/Kopsie Texas 1377 65
GSD L5-1 Chris Mawyer Mawyer/Scott Virginia 1597 9
GSD L5-1 Tina Scott Mawyer/Scott Virginia 1597 9
GSD L3-11 Jason Sheerman Sheerman /Spinella Florida 442 33
GSD L3-11 Julia Spinella Sheerman /Spinella Florida 442 33
GSD L4-2 Mike DeWitt DeWitt/Yelvington Florida 1549 17
GSD L4-2 Rebecca Yelvington DeWitt/Yelvington Florida 1549 17
GSD L4-12 Todd Lovejoy Lovejoy/Blaikie Florida 1383 13
GSD L4-12 Leslee Blaikie Lovejoy/Blaikie Florida 1383 13
GSD W8-1 Brenda Willis Hansen/Willis British Columbia 1037 2
GSD W8-1 Wayne Hansen Hansen/Willis British Columbia 1037 2
GSD L3-22 Vicky Rose Sapp/Rose British Columbia 19 25
GSD L3-22 Paul Sapp Sapp/Rose British Columbia 19 25
GSD L3-2 Eugenia Gyftopoulos Metz Jr/Gyftopoulos Maryland 33 33
GSD L3-2 Rob Metz Jr Metz Jr/Gyftopoulos Maryland 33 33
GSD L2-48 Sheila Fletcher Shawnee/Fletcher Oklahoma 365 49
GSD L2-48 Johnny Shawnee Shawnee/Fletcher Oklahoma 365 49
GSD L2-24 Donnie Estus Jr Estus Jr/Wilson Oklahoma 1139 65
GSD L2-24 Cassandra Wilson Estus Jr/Wilson Oklahoma 1139 65
GSD L2-17 Ed Slade Slade/Foster Washington 1037 65
GSD L2-17 Alicia Foster Slade/Foster Washington 1037 65
GSD L2-41 Paul Deluna Deluna/Castilleja Washington 1096 49
GSD L2-41 Dyamelle Castilleja Deluna/Castilleja Washington 1096 49
GSD L2-43 Adrianne Beach Hornshaw/Beach Washington 1037 49
GSD L2-43 Brad Hornshaw Hornshaw/Beach Washington 1037 49
GSD L2-22 Cody Clark Clark/Howard Washington 1037 65
GSD L2-22 Joyce Howard Clark/Howard Washington 1037 65
GSD L2-3 Nancy Measor Stromberg/Measor Washington 1037 65
GSD L2-3 Adam Stromberg Stromberg/Measor Washington 1037 65
GSD L3-9 Michael Poole Poole/Poole Washington 1037 33
GSD L3-9 Marian Poole Poole/Poole Washington 1037 33
GSD L3-12 Madalina Moreno Ward/Moreno Idaho 430 33
GSD L3-12 Paul Ward Ward/Moreno Idaho 430 33
GSD L3-21 Kim Anderson Anderson/Anderson Idaho 1157 25
GSD L3-21 Roger Anderson Anderson/Anderson Idaho 1157 25
GSD L2-38 Trevor Heal Heal/Madlener New York 573 49
GSD L2-38 Julie Madlener Heal/Madlener New York 573 49
GSD L2-27 Rob Pole Jr Pole Jr /Yu New York 1100 65
GSD L2-27 Amy Yu Pole Jr /Yu New York 1100 65
GSD L2-21 Teresita Dirks Doral/Dirks Indiana 1142 65
GSD L2-21 Robert Doral Doral/Dirks Indiana 1142 65
GSD L2-34 Heather Middleton Petzoldt/Middleton Missouri 537 49
GSD L2-34 Derrick Petzoldt Petzoldt/Middleton Missouri 537 49
GSD L4-6 Candace Campbell Kendall/Campbell New Brunswick 1257 17
GSD L2-19 Steve Van Ness Van Ness/Stanton Hawaii 1443 65
GSD L2-19 Natalie Stanton Van Ness/Stanton Hawaii 1443 65
GSD L2-20 Dawn Haitsuka Yokawa/Haitsuka Hawaii 1443 65
GSD L2-20 Ryo Yokawa Yokawa/Haitsuka Hawaii 1443 65
GSD L2-9 Rick Stanley Stanley/Stephenson Manitoba 652 65
GSD L2-9 April Stephenson Stanley/Stephenson Manitoba 652 65
GSD L6-1 Pat Martin Martin/Doerr South Dakota 1663 5
GSD L6-1 Tammy Doerr Martin/Doerr South Dakota 1663 5
GSD L5-5 Jenny Lucas Pidborochynski/Lucas Alberta 497 7
GSD L5-5 Tim Pidborochynski Pidborochynski/Lucas Alberta 497 7
GSD L2-14 Lan Phong Churchill/Phong Alberta 497 65
GSD L2-14 Darren Churchill Churchill/Phong Alberta 497 65
GSD L2-31 Collyne Savage Doucette/Savage Alberta 624 65
GSD L2-31 Norm Doucette Doucette/Savage Alberta 624 65
GSD L3-16 Anita Azevedo O'Connor/Azevedo California 422 33
GSD L3-16 Bob O'Connor O'Connor/Azevedo California 422 33
GSD L2-28 Devi Prasad Van Scyoc/Prasad California 972 65
GSD L2-28 Lyle Van Scyoc Van Scyoc/Prasad California 972 65
GSD L1-18 Moon Kim Yulo/Kim California 1512 97
GSD L1-18 Robert Yulo Yulo/Kim California 1512 97
GSD L3-8 Ryan Harmon Harmon/Ting California 33
GSD L3-8 Angela Ting Harmon/Ting California 33
GSD L2-23 Janna Nelson Miller/Nelson California 1588 65
GSD L2-23 Dave Miller Miller/Nelson California 1588 65
GSD L4-8 Tim Murphy Murphy/Murphy California 422 17
GSD L4-8 Katie Murphy Murphy/Murphy California 422 17
GSD L2-39 Lisa Sorbel Palma Jr/Sorbel California 1662 49
GSD L2-39 Andrew Palma Jr Palma Jr/Sorbel California 1662 49
GSD L7-1 Hani Kamani Kamani/Cauchon California 1279 3
GSD L7-1 Sandra Cauchon Kamani/Cauchon California 1279 3
GSD L3-20 Bonnie Szu Luong Luong/Szu Luong California 1525 25
GSD L3-20 Daniel Luong Luong/Szu Luong California 1525 25
GSD L4-1 Brian Theberge Theberge/Plotnikova California 1512 17
GSD L4-1 Yevgeniya Plotnikova Theberge/Plotnikova California 1512 17
GSD L1-10 Lois Nelson McCullough/Nelson California 528 97
GSD L1-10 Darrell McCullough McCullough/Nelson California 528 97
GSD L2-6 Barrett Davison Davison/Modelo California 879 65
GSD L2-6 Shawn Modelo Davison/Modelo California 879 65
GSD L2-5 Christopher Ackler Ackler/Finley California 515 65
GSD L2-5 Leana Finley Ackler/Finley California 515 65
GSD L4-3 Russ Bettencourt Bettencourt/Domingo California 879 17
GSD L4-3 Denise Domingo Bettencourt/Domingo California 879 17
GSD L2-30 Sabrina Snyder Henderson/Snyder California 874 65
GSD L2-30 Craig Henderson Henderson/Snyder California 874 65
GSD L4-9 Revelina Um Villena/Um California 879 13
GSD L4-9 Eugene Villena Villena/Um California 879 13
GSD L3-1 Terry Keasling Durfee/Keasling California 1394 33
GSD L3-1 Mark Durfee Durfee/Keasling California 1394 33
GSD L3-23 Hausia Fuahala Fuahala/Cordova California 241 25
GSD L3-23 Kristina Cordova Fuahala/Cordova California 241 25
GSD L3-24 Art Stout Stout/Campos California 422 25
GSD L3-24 Noel Campos Stout/Campos California 422 25
GSD L2-29 Carl Nelson Nelson/Nelson California 528 65
GSD L2-29 Annie Nelson Nelson/Nelson California 528 65
GSD L2-18 Wendy Gee Yonan/Gee California 879 65
GSD L2-18 David Yonan Yonan/Gee California 879 65
GSD L2-10 Marji Damoth Williams/Damoth California 972 65
GSD L2-10 Rich Williams Williams/Damoth California 972 65
GSD L2-47 Ashley Fullerton Moen/Fullerton Minnesota 1097 49
GSD L5-4 Chris Hennen Hennen/Maglio Minnesota 58 9
GSD L3-7 Taylor Axley Axley/Fullerton Minnesota 1097 33
GSD L3-7 Hailey Fullerton Axley/Fullerton Minnesota 1097 33
GSD L2-16 Shawn Lesnick Lesnick/Sylliboy Nova Scotia 1257 65
GSD L2-16 Brenna Sylliboy Lesnick/Sylliboy Nova Scotia 1257 65
GSD L4-6 Ryan Kendall Kendall/Campbell Nova Scotia 1257 17
GSD L2-11 Daniel Richardson Richardson/Savolainen Colorado 380 65
GSD L2-11 Tami Savolainen Richardson/Savolainen Colorado 380 65
GSD L2-42 Kathie Winters Trimble/Winters Colorado 258 49
GSD L2-42 Mark Trimble Trimble/Winters Colorado 258 49
GSD L5-6 Terry Duncan Secor /Duncan Colorado 1359 7
GSD L5-6 Jason Secor Secor /Duncan Colorado 1359 7
GSD L2-33 Donnie Daily Daily/Freeman Illinois 291 49
GSD L2-33 Jennifer Freeman Daily/Freeman Illinois 291 49
GSD L2-32 Kim Watkins Beckham/Watkins Illinois 899 65
GSD L2-32 Mike Beckham Beckham/Watkins Illinois 899 65
GSD L2-1 Doris Laskowski Jacoby/Laskowski Wisconsin 362 65
GSD L2-1 Dave Jacoby Jacoby/Laskowski Wisconsin 362 65
GSD L1-26 Gary Pinnola Pinnola/Mitchell Wisconsin 951 97
GSD L1-26 Kirstahn Mitchell Pinnola/Mitchell Wisconsin 951 97
GSD L2-13 Mary Waak Mueller/Waak Wisconsin 58 65
GSD L2-13 Dan Mueller Mueller/Waak Wisconsin 58 65
GSD L5-4 Jan Maglio Hennen/Maglio Wisconsin 58 9
GSD L4-11 Christina Maher Wright II/Maher Georgia 875 13
GSD L4-11 Bobby Wright II Wright II/Maher Georgia 875 13
GSD L5-2 Dan Coffman Coffman/Verner Nevada 1498 9
GSD L5-2 Robin Verner Coffman/Verner Nevada 1498 9
GSD L2-36 Christina Jeff Quintana/Jeff Nevada 49
GSD L2-36 David Quintana Quintana/Jeff Nevada 49
GSD L4-4 Shawn Foret Foret/Allsup Nevada 1665 17
GSD L4-4 Stacy Allsup Foret/Allsup Nevada 1665 17


   
  Privacy Policy Terms of Use Contact Us